• Zdobycie umiejętności i wiedzy praktycznej z zakresu wdrażania przepisów ustawy o zapewnianiu dostępności na przykładach, podawanych przez ekspertów.
• Pozyskanie wiedzy na temat samodzielnego przeprowadzenia audytu dostępności w podmiocie publicznym – szczególnie ważne w rzetelnym przygotowaniu planu działania na rzecz poprawy zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
• Poznanie konkretnych rozwiązań w zakresie wdrażania dostępności pełnej i dostępu alternatywnego w indywidualnych przypadkach.
• Przygotowanie procedury: ewakuacji osób ze szczególnymi potrzebami, obsługi klientów ze szczególnymi potrzebami, reakcji na wniosek, we własnej instytucji, w związku z wejściem w życie mechanizmu skargowego.
• Zdobycie umiejętności przygotowania konkretnych wytycznych, zapisów w umowach stosowanych w zamówieniach publicznych, dotyczących zapewniania dostępności.
Szkolenie oprócz część wykładowej będzie zawierało elementy praktyczne w postaci ćwiczeń, dyskusji, burzy mózgów. Podczas szkolenia będzie możliwość wymiany doświadczeń i inspiracji w zakresie wdrażania dostępności. Ponadto, zostaną omówione case study związane z realizacją przepisów ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
KPA, prawo administracyjne, organizacja urzędu, archiwa