- Omówienie regulacji prawnych związanych z Pracowniczymi Planami Kapitałowymi, ze szczególnym uwzględnieniem ich wprowadzania w jednostkach oświaty oraz zwrócenie szczególnej uwagi na różne modele prowadzenia obsługi księgowej, w tym rozliczaniu płac, zarówno w modelu obsługi wspólnej (CUW, ZEAS) jak i modelu księgowości rozproszonej, gdzie naliczanie płac i wypłata wynagrodzenia następuje w jednostce oświatowej.
- W czasie szkolenia omówione zostaną kwestie związane z odpowiedzialnością dyrektora szkoły/przedszkola-czyli osoby działającej w imieniu pracodawcy, związane z obowiązkiem informacyjnym, zawieraniem umów o zarządzanie i umów o prowadzenie PPK, jak i problemy związane z odpowiedzialnością za wdrożenie zadania w CUW-ie, ZEAS-ie, itp.
- Szkolenie jest prowadzone w konwencji interaktywnej, łączącej wykład z częścią warsztatową, podczas której uczestnicy mogą zadawać pytania ekspertowi.
- Ponadto szczegółowo zostanie poruszona istotna problematyka źródeł finansowania PPK oraz możliwości dysponowania środkami zgromadzonymi na rachunku PPK przez uczestnika PPK.
- Uzyskanie praktycznych porad i wskazówek jak poruszać się w tematyce PPK, przedstawione zostaną odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, kierowane przez pracowników oraz wątpliwości dotyczące obowiązków ze strony pracodawcy.
Podczas szkolenia pracodawcy dowiedzą się:
• jakie są założenia programu PPK? Czy każda jednostka musi mieć PPK?
• jak wdrożyć PPK w swojej jednostce? Jakie terminy obowiązują przy wprowadzeniu PPK?
• o czym mówi ustawa o PPK? Gdzie uzyskać odpowiedź na najczęściej pojawiające się pytania?
• co to jest instytucja finansowa i jak ją wybrać?
• jaka jest różnica między umową o zarządzanie a umową o prowadzenie?
Kadry, prawo pracy, płace